Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 10, 2019!

BARNS MINNE FRÅN TIDIGARE LIV
Asta Jonesand, Eslöv
Leila Abrahamsson, Henån
Susanne Hallberg, Frufällan

DITT MAGISKA JAG
Emma Kronborg, Stockholm
Lena Stolpe, Ronneby
Annica Avér, Högsby
Astrid Björk, Ljusdal
Arja Saari, Vilhelmina

SORGEÄNGEL
Maivie Tollefeldt, Tingstäde
Inkeri Hjelm, Stenungsund
Victoria Hummer, Linghed

ÄNGLABOX
Karin Folkesson, Vejbystrand
Heidi Landin, Ockelbo
Carina Nordström Koskullskulle

 

Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 9, 2019!



DENNIS BOK
Ann-Marie Bengtsson, Handen
Göran Orrghen, Löddeköpinge
Lisbeth Maberg, Kinna
Lennart Nilsson, Karlskoga
Britt-Marie Kumlegård, Fors
Eva Sörlin, Kovland
Siv Edström, Sollefteå
Ingrid Storm, Kiruna

WATERFALL OF WISDOM
Linnea Johansson, Märsta
Annelie Johansson, Figeholm
Maria Mellbin, Falun
Bernt Berglund, Smedjebacken
Ingrid Krans, Bispgården

YOGA, VETENSKAP OCH FAKTA
Anita Tännström, Mora


Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 8, 2019!



ANDRA SIDAN
Karin Ekström, Malmö
Ulla Ohlsson, Angered
Stina Haggren, Lycksele

DRÖMJOURNALEN
Vanja Runström, Vallentuna
Leila Abrahamsson, Henån
Lizzy Gullo, Våmhus

IKIGAI
Ulla-Birgitta Abrahamsson, Halmstad
Katarina Wiking, Göteborg
Bert Simonsson, Hultsfred

MEDKÄNSLA
Ulla Remmerdahl, Danderyd
Anne-Lie Edquist, Skärblacka
Sussie Nylander, Sundsbruk

 

 

Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 7, 2019!



MEDVETET BARFOTA
Eivor Anjou, Färjestaden
Britt Norlin, Strängnäs
Yngve Johansson, Insjön

MEDVETNA VAL
Maria Drotz, Sollentuna
Lena Andersson, Örkelljunga
H. Holmgren, Lycksele

SPÖKJÄGARE
Gunilla Ekelund, Anderslöv
Anita Myhr Mariestad
Lisbeth Engström, Långsele

UNDERBARA KRÅNGLIGA VÄNSKAP
Niclas Edström, Årsta
Kent Persson, Helsingborg
Jenna Dahling, Nässjö
Signe Winther, Gäddede

 




Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 6, 2019!



JOSEFIN
Susanne Nilsson, Nynäshamn
Jimmie Lindström, Nybro
Jörgen Bergström, Umeå

MANDALA
Per Andersson, Ängelholm
Bibbi Henrixon, Växjö
Jessica Buder, Skövde
Tomas Stålnacke, Svappavara


MANTRA
Linda Gardelin, Västerås

 

 

Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 5, 2019!



UTAN DIG
Laila Johannesson, Tjurkö
Ingrid Cajfeldt, Huskvarna
Ann-Christine Eriksson, Romakloster

LEVA, VÄXA, ÄLSKA
Susanne Bondesson, Önnestad
Janina Stenberg, Limmared
Lisbeth Engström, Långsele

BYRON KATIE

Jonathan Richardson, Stora Vika

 

Grattis alla ni som vann i tävlingarna i Nära nr 4, 2019!



DEN HÖGKÄNSLIGE MANNEN
Britt Wenemark, Eslöv
Ulf Langenbach, Träslövsläge
Annette Hallén Torpshammar

LIVSLUST
Lena Bergman, Nyköping
Ing-Mari Lindgren Östman, Avesta
Emmy Stålnacka, Sappavaara

NIKLAS BOK

Jutta Lindstedt, Kungsängen
Jonas Randeblad, Asarum
Bodil Hansson, Björketorp

 

Din åsikt är viktig för oss. Berätta vad du tycker om tidningen Nära! Din kommentar kan komma att publiceras som en insändare i tidningen. (Det går bra att använda en anonym signatur).

Prenumerera

Nära är en tidning som skriver om andlighet och inre välbefinnande. I tidningen medverkar det kända mediet Benny Rosenqvist och flera andra intressanta personligheter.